Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce v roce 2017

PŘIPRAVOVANÉ AKCE:

SETKÁNÍ RODÁKŮ 

Již nyní pro vás připravujeme historicky první setkání rodáků obce Liblice, které se uskuteční v sobotu 16.9.2017 v prostorách Střední odborné školy v Liblicích. Těšíme se na vás. 

PROBĚHLÉ AKCE:

90.VÝROČÍ ZALOŽENÍ FOTBALOVÉHO KLUBU LIBLICE

V sobotu a v neděli dne 24.6. a 25.6.2017 se konaly oslavy výše uvedeného výročí a zástupci našeho spolku se též aktivně zapojili do těchto oslav, kdy byly připraveny různé akce se sportovní tématikou.

Foto  zde

 

DOPRAVNÍ DEN 27.5.2017

V sobotu 27.5.2017 se za krásného slunečného počasí uskutečnil již 3. ročník dopravního dne ve venkovních prostorách Střední odborné školy. Děti si mohly vyzkoušet jízdu zručnosti, jízdu v elektrických autíčkách, dopravní testy, hod míčkem na dráčka soptíka, chůzi na chůdách, zastříkat z dětské hasičské stříkačky, přiučit se zdravovědu a naučit se třídit odpad a v neposlední řadě zaskákat si v pneumatikách. Byla též možnost prohlédnout si zásahové vozidlo hasičů, zastřílet z kuličkové pistole Městské policie a letos i nově se mohli děti i dospělí svézt na vozidle Technických služeb. Nakonec děti obdržely tašku plnou odměn, diplom, odznak "Nejlepší cyklista" a čokoládovou medaili. Děkujeme za vaši účast i všem zúčastněným, kteří nám pomohli tuto akci uskutečnit.

Foto  zde

 

ÚČAST NA OSLAVÁCH KRÁLOVSKÝ BROD 580 LET

V sobotu 13.5.2017 se náš spolek účastnil velké oslavy města Českého Brodu, který slavil 580 let od povýšení Brodu na královské město.  Stanoviště jsme měli v městském parku a děti i dospělí si zde mohli vyzkoušet jízdu zručnosti, chůzi na chůdách nebo hod míčku na cíl či projít slalomovou dráhu s míčkem na pálce.

Foto z akce  zde

 

VÍTÁNÍ JARA "ANEB POJĎME SE SPOLEČNĚ TĚŠIT NA VELIKONOCE"

V sobotu 8.4.2017 se konal již 3. ročník této akce, pro všechny příchozí byly opět připraveny různé dílničky a jarní a velikonoční dekorace. Byla připravena i malá ochutnávka velikonočního beránka, mazance a vaječného likéru. Příchozí si mohli vyrobit pomlázku, želvičku z perníku, ozdobit kraslici nebo vytvořit velikonoční přání z bavlnky a další výrobky. Děkujeme všem, kteří přišli a podpřili náš spolek a užili si příjemné chvíle strávené v prostorách Střední odborné školy.

Foto   zde

UKLIĎME LIBLICE

Další akcí, která se uskutečnila v sobotu 1.4.2017 a na které se již tradičně náš spolek také podílí, je dobrovolný úklid v rámci Ukliďme Pošembeří s názvem Ukliďme Liblice.

Krásné jarní počasí dodalo energii členům spolku i ostatním dobrovolníkům, kterým není lhostejné v jakém prostředí žijí. Pro děti i dospělé byla připravena odměna a malé občerstvení na cestu. Doufáme, že náš úklid ukáže všem, jak je důležité a správné odpad třídit a odkládat tam, kam patří, a ne odhazovat, kde je to napadne.

Děkujeme všem za pomoc, odměnou je nejen opět hezké okolí, ale i dobrý pocit všech účastníků, že mohli svou pomocí přispět k dobré věci. 

Pro zajímavost zde přidám reakci pane ředitel TS Kruliše:

"Dobrý den, úkoly k odstranění byly vydány, v neděli jsem jel náhodou kolem, fakt jste všichni dobří. Taky děkujeme za úklid!!!!!!!!!  Kruliš"

Foto  zde

MASOPUST 4.3.2017

V sobotu 4.3.2017 jsme se sešli u Střední odborné školy v Liblicích na letošní Masopust. Počasí nám tentokrát přálo a tak jsme si užili odpoledne plné legrace. Překvapením byl i doprovod dvou velbloudů ze známého cirkusu Berousek, který má zimoviště v Bylanech. V průvodu byli k vidění klasické masky jako žid, slamák, medvěd, kominík, kobyla, rychtář, ženich a nevěsta, ale i baletka, zahradnice, zdravotní sestra, doktor, malíř a mnoho dalších masek. Do průvodu se zapojilo i mnoho lidí jen tak bez masky. Ukončení proběhlo ve Střední odborné škole. Děkujeme muzikantům, kteří celou trasu s námi absolvovali i zámečnictví Josef Novotný, který nás též doprovázel s vozem jako sanitkou, kde bylo možno zakoupit občerstvení a nakonec všem kteří se zúčastnili a budeme se těšit na příští Masopust 2018.

Foto  zde

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA 2017

V sobotu 7.1.2017 proběhla v obci Tříkrálová sbírka, které se zúčastnili zástupci našeho spolku. Tato užitečná a milá tradice neodmyslitelně patří  k začátku roku  – tři králové, kteří obcházejí domy a přinášejí s sebou známé požehnání K + M + B a přání radosti v novém roce i prosbu o pomoc potřebným. Sbírka se každoročně koná pod hlavičkou celorepublikové Tříkrálové sbírky Charity ČR. Jejím cílem je popřát lidem šťastný nový rok a formou příspěvků do zapečetěných kasiček získat finance na dobročinné projekty v ČR i zahraničí. Z celkového výtěžku pomáhá 65% přímo v naší obci, 15% využívá na své projekty Charita ve středních Čechách a 10% putuje na pomoc potřebným do zahraničí. Děkujeme všem, kteří otevřeli koledníkům svoje dveře a srdce, podpořili tak dobrou věc.

Foto  zde